vEdukacja Nabór szkoły ponadgimnazjalne

Aktualności

eLO! VULCAN

30.06.2016

Drodzy Gimnazjaliści, Szanowni Państwo,

 Zbliża się czas ogłoszenia list zakwalifikowanych do szkół. Informujemy, że z wynikami rekrutacji będzie można zapoznać się:

- na listach wywieszonych w szkołach (przypominamy, że jest to jedyna formalnie wiążąca forma publikacji wyników rekrutacji),

- po zalogowaniu się w systemie na konto kandydata,

- za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej eLO! (aplikacja sama poinformuje o wynikach niezwłocznie po ich opublikowaniu) – dla użytkowników systemu Android.

Aplikację można pobrać tutaj:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.vulcan.elo

elo 2.0

Można również sklepie Google Play wyszukać hasło

eLO VULCAN

Drodzy Gimnazjaliści, Szanowni Państwo,

26.04.2016

Witamy na stronie elektronicznego systemu wspomagającego rekrutację do szkół ponadgimnazjalnych. W systemie możliwe jest przeglądanie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych. Informacje o każdej szkole oraz zaplanowanych oddziałach znajdują się w zakładce ,,OFERTA”. Korzystając m.in. z filtra miejscowości, dzielnicy, typu szkoły, zawodu, nauczanych języków obcych można wyszukać szkoły/oddziały.

W zakładce ,,PLIKI DO POBRANIA” można znaleźć m.in.: harmonogram działań gimnazjalisty oraz zasady naboru. W zakładce ,,POMOC” można pobrać podręczniki dla kandydatów.

Uczniowie gimnazjów prowadzonych przez m. Toruń logują się do systemu (zakładka „Zaloguj się”) wprowadzając login i hasło uzyskane w macierzystych szkołach.

Prosimy o nadanie nowego hasła po  pierwszym logowaniu. W celu odzyskania zagubionego hasła należy podczas edycji danych podać adres e-mail, który posłuży do odzyskania hasła. Jeśli nie podasz maila, w celu nadania nowego hasła do systemu będziesz musiał udać się do administratora naboru z placówki.

 

Uczniowie gimnazjów niepublicznych oraz spoza Torunia samodzielnie zakładają konta w systemie (zakładka „Załóż nowe konto” lub „Zgłoś kandydaturę”). Po wprowadzeniu danych login i hasło zostaną nadane automatycznie, należy je zapamiętać, aby ponownie zalogować się do systemu.

Wniosek należy złożyć w szkole pierwszego wyboru  w wybranym terminie, tj.:

- od 27 kwietnia do 11  maja godz. 15:00 , do

  • szkoły w której program nauczania realizowany w szkole lub oddziale wymaga od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji (art. 20f ust. 5 ustawy o systemie oświaty),
  • szkoły ponadgimnazjalnej sportowej lub oddziału sportowego w szkole ogólnodostępnej, szkoły ponadgimnazjalnej mistrzostwa sportowego (art. 20h ust. 1 pkt. 3 i ust. 4 ustawy),
  • szkoły ponadgimnazjalnej dwujęzycznej lub oddziału dwujęzycznego w szkole ponadgimnazjalnej ogólnodostępnej

lub

- od 23 maja do 20 czerwca do godz. 15.00. do pozostałych szkół ponadgimnazjalnych

 

Życzymy wszystkim uczestnikom naboru spokojnej pracy w systemie, a gimnazjalistom zakwalifikowania się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.